نگاشته شده توسط: پیام نیکبخت | 27/07/2010

خرافات امام زمانی و ضررهای غیبت

به جرات می توان گفت: آنقدر که پیرامون مهدی و غیبت او خرافات می باشد در مورد بقیه امور چنین نبوده است، دلیل آن نیز واضح است، چون مردم معتقدند که او هنوز زنده است و چونکه حاضر و حی است هنوز می توان در مورد او داستان و قصه به هم بافت، و این دکان هنوز برای غلات باز مانده است و می توانند از آن بهره برداری کنند.

شاید خود خواننده این خرافات را بارها از دهان مردم شنیده باشد ولی بدان توجهی نکرده است.

1- داستان بافی و خیال پردازی: اولین خرافه موجود و شایع در بین مردم این است که می بینی دائم می گویند: آیا می دانی و خبر داری که می گویند: فلان مجتهد و مرجع تقلید با امام زمان در ارتباط است ولی او اجازه ندارد این راز را برملا کند و بنابراین ما مردم باید خیلی به آن مجتهد معتقد باشیم چونکه به هر حال هر سخنی بگوید، حتماً صحیح است!! چونکه با معصوم و ماینطق عن الهوی در ارتباط است.

خواننده گرامی بداند منشأ تمام گرفتاریهای ملت ما همین موضوع است که بدون تامل و تحقیق هر سخن آخوند یا مرجع تقلید را قبول می کنند و در مورد صحت و سقم آن نه به قرآن مراجعه می کنند نه به احادیث معتبر و سنت پیامبر صلی الله علیه وسلم و نه به عقل خود و نه به تاریخهای معتبر، پس چه چیز برای روحانیون و رجال حکومتی و ابرقدرتها از این بهتر خواهد بود که هر چه گفتند همه مردم به راحتی قبول کنند.

آیا می دانید با این حربه موجود که در دست حکام ظالم است چه کارها می توانند بکنند؟، فی المثل می گویند که همه می بایست به فلان کشور حمله کنید و مردم آنجا را قتل عام کنید چونکه مراجع تقلید و نائبان امام زمان این دستور را داده اند و دستور آنها عین دستور خداست و تخلف با آن محارب با خداست یا فلان مسجد از اهل سنت را تخریب کنید چونکه فلان عالم احمق تشخیص داده که همچون مسجد ضرار است و باید خراب شود و تبدیل به فضای سبز شود تا پسران و دختران بدانجا آیند و برای یکدیگر تلفن بزنند!! یا به راحتی چیزی را حرام یا حلال می‌کنند. حتی خود علمای شیعه معتقد هستند که امام زمان به نوعی در مرجع تقلید شدن مجتهدین دخالت دارد و روی این امر نظارت می کند!!

2- شرک و نقض توحید: مورد شرک آمیزی که در اینجا بیان می‌کنیم خواندن امام زمان در دعاهاست و او را همچون خداوند همه جا حاضر و ناظر می دانند و می بینی که به هنگام گرفتاری ناگهان می گویند: یا امام زمان به فریادمان برس!!

از ائمه احادیث موجود است که گفته اند هر کس صفات خالق را به مخلوق بدهد مشرک است. بنابراین، همه جا مهدی را صدا کردن و او را چون خداوند حاضر و ناظر بر اعمال دانستن شرک در صفات الهی است، و هر صبح جمعه بدون استثناء دعای شرک آلود ندبه را به صورت دسته جمعی می خوانند ولی در مورد نماز جمعه که در قرآن و احادیث واجب شده سهل انگاری می کنند و علمای ایشان می گویند: امام زمان روی کشور ایران ولایت تکوینی دارد!! و امکان ندارد حکومت ما سقوط کند چونکه وصل است به حکومت آقا امام زمان!! و حوادثی چون شکست دشمنان در طوفان طبس را به خاطر ولایت مهدی می دانند!! و یا می گویند: هر هفته (دوشنبه‌ها) پرونده اعمال ما برای امام زمان برده می شود!!در صورتیکه رجوع امور به سوی خداست. در سوره حدید آیه 5 آمده: «آسمانها و زمین همه ملک اوست، و رجوع تمام امور (عالم) بسوی اوست»، یا در سوره شوری آیه53 آمده: «راه همان خدائی که هرچه در آسمانها و زمین است همه ملک اوست، و رجوع تمام امور بسوی اوست»، یا در سوره احزاب آیه 39 که آمده: «و خدا برای حساب (و مراقبت کار خلق) به تنهایی کفایت می کند»، یا سوره نمل آیه 93 که آمده: «و پروردگار تو از آنچه انجام مى‏دهید غافل نیست!».

پس آیا داشتن چنین اعتقاداتی شرک نیست؟

3- خمس: مورد بعدی گرفتن یک پنجم از مال مردم بدبخت است به عنوان حق امام. خواننده گرامی بداند خمس مربوط به غنائم جنگی بوده است که مورد استفاده قرار می گرفته است، و هیچ شاهنشاهی نیامده بگوید: یک پنجم از اموالتان حق من است. شما ثابت کنید در کجای تاریخ پیامبرص یا حضرت علی u یا امام حسن u که دارای حکومت بوده اند از مردم خمس گرفته اند؟

مردم بدانند که زکات را می بایست به فقیران و مستحقان بدهند و آنرا نیز نمی توان تنها به 9 چیز منحصر کرد. در جای جای قرآن و در آیات متعدد به زکات اشاره شده و حتی آنرا هم ردیف با صلوة قرار داده است. پس شما چنانچه می خواهید کمکی هم بکنید به نیت زکات بدهید. خیلی خنده‌دار است که این همه از اموال خود را به نیت خمس می دهید (الأعمال بالنیات) در حالیکه بیفایده و مخالف با شرع است.

(ادامه این مورد را از کتاب غائب همیشه غائب بخوانید)

4- ظهور: خرافات و ضررهای بیشماری پیرامون ظهور او وجود دارد و میان عوام رایج است، مثلاً می گویند: وقتیکه او آمد به دیوار کعبه تکیه زده و فلان آیه را می خواند و یاران او که 313 نفر هستند با طیرالأرض همچون برگهای پائیزی خود را بدانجا می رسانند!! و جبرئیل و میکائیل از آسمان برای بیعت با مهدی فرود می آیند!!و او هم شروع می کند به جنگ علیه دشمنان اسلام و آنقدر قتل عام می کند که تا رکاب اسبش در خون فرو می رود!!، سپس به سراغ قبر ابوبکر و عمر و عایشه می رود و آنها را از قبر بیرون می کشد تا مجازات کند!! و حد را بر عایشه اجرا می کند!! (به خاطر فاطمه دختر رسول خدا صلی الله علیه وسلم)، معلوم است امام زمان به هفته وحدت خیلی اعتقاد ندارد چون با انجام این کارها یک میلیارد مسلمان را با خود دشمن می کند.

دکانداران مذهبی در شیعه در هر دوره‌ای مردم و عوام بیسواد را به ظهور او امیدوار می کنند و از هر حادثه‌ای چنان وانمود می کنند که ظهور مهدی نزدیک شده است، مثلاً به هنگام جنگ آمریکا در عراق می گفتند: حدیثی یافته ایم و در آن چنین آمده که در آخرالزمان در عراق جنگی می شود که بر سر طلای سیاه است و آن هم نفت است. مردم نادان هم با خوشحالی می گفتند: عجب حدیث جالبی است و حتماً واقعیت دارد و ظهور آقا نزدیک است، و ما هم او را می بینیم. یا می گویند: سفیانی که در آخرالزمان می آید در لشکر سوریه دیده شده است! یا فلان حاکم اسرائیلی که یک چشم دارد همان دجال است! یا فلان مرجع تقلید به هنگام قنوت ناگهان گفته که قاتل امام زمان به دنیا آمد! و جالب است که با اینکه پس از مدتی ثابت می شود تمام این داستانها دروغ بوده ولی کسی ذره‌ای شک در وجود این عقاید نمی کند و با همان اطمینان قبلی به راه خود ادامه می دهند و اگر دوباره آخوند یا مرجعی بیاید و داستانی جدید را بگوید، همه فوری قبول می‌کنند، در صورتیکه پیامبر صلی الله علیه وسلم فرموده: «انسان عاقل (یا مومن) از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود». ولی شیعیان هزار بار گزیده می شوند؛ و جالب اینجاست که در کتب حدیث شیعه آمده که تعیین کنندگان وقت ظهور دروغگو و کذاب هستند و خود مهدی نیز وقت ظهورش را نمی‌داند. پس مرجعی که دائم سخنانی می گوید که نشان دهد ظهور مهدی نزدیک است، دروغگو است. مثل اینکه بگوید: قاتل او به دنیا آمده!، چون طبق این سخن تا چند دهة دیگر که قاتل مهدی بالغ و بزرگ می شود باید مهدی ظهور کرده باشد تا توسط او کشته شود. تازه خود مهدی چند سال حکومت خواهد کرد و سپس در انتها به قتل می رسد. بسیاری از این مراجع می گویند: ما که پیر هستیم امید داریم ظهور مهدی را ببینیم پس شما جوانان مایوس نشوید، همچون آخوندی خرافی که خطاب به مردم می گفت: آیت ا… بهجت که خیلی پیر شده گفته است ان شاء الله من هم زنده خواهم بود، و ظهور مهدی را خواهم دید پس شما ناامید نباشید. ولی کسی نیست به اینها بگوید: مراجع قبلی شما نیز همین سخنان را می گفتند، و ان شاء الله هم زیاد می گفتند ولی همگی مرده اند و مهدی هم ظهور نکرده است.

مردمی که به صحبتهای آخوندها و مراجع خود توجهی خاص دارند و مرید بی چون و چرای ایشان هستند باید این آیه را بخوانند:

(احزاب/67) «و گویند: ای خدا، ما اطاعت امر بزرگان و پیشوایان خود را كردیم كه ما را به راه ضلالت كشیدند».

در اوایل انقلاب، چنان در ذهن تمام مردم انداخته بودند که خمینی تا ظهور مهدی حتماً زنده خواهد بود، و همه نیز شعار می دادند: خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار!! ولی پس از مرگ او کسی ذره ای به مغز خود فشار وارد نکرد که پس چرا مهدی نیامد؟ و تازه همه مشغول عزاداری برای مرگ او شدند.

متاسفانه مردم ایران در بت کردن رهبران خود در دنیا رتبة اول را دارند، و پس از مرگ خمینی در یک برنامه تلویزیونی دیدم که شخصی خرافی که حتماً از قشر حزب اللهی و ولایت فقیهی بود می گفت: من و تعدادی دیگر دائم اطراف امام خمینی می رفتیم و مراقب ایشان بودیم چون می‌ترسیدیم دشمنان و منافقان خطری برای امام ایجاد کنند که ناگهان امام خطاب به ما فرمودند: نگران من نباشید من به مرگ طبیعی خواهم مرد!!! و مجری تلویزیون گفت: الله اکبر.

مثل اینکه ائمه برای این خرافیون کم بوده و آمده اند برای خمینی و آخوندهای دیگر هم قائل به علم غیب شده اند. آری، وقتی او از صبح تا شام در اتاق خود بوده و جوانان بیچاره را به جبهه فرستاده تعجبی هم ندارد که به مرگ طبیعی از دنیا برود.

5- حکام سودجو: مورد مهم بعدی سود جویی حکام و دکانداران مذهبی از این عقاید است، بارها شده که از زبان رجال حکومتی می شنویم که می گویند: کشور ما وقتی کاملاً ایده آل و خوب می شود که امام زمان ظهور کند، و این مشکلات بسیاری که هم اکنون وجود دارد تقصیر ما نیست و ما خیلی مسئول نیستیم، چون بالاخره معصوم نیستیم و خطاهایی می کنیم. و بدینگونه از مسئولیت شانه خالی می کنند و مردم را به انتظار مهدی دلخوش می کنند و خودشان از آنطرف هرکاری خواستند می کنند. باید به اینها گفت: پس مقصر اصلی گرانی و فساد و بی دینی که در جامعه رو به افزایش است مهدی است، چون خودتان عقیده دارید که او حافظ حکومت شماست و روی ایران ولایت دارد!!

مورد دیگری نیز در مورد بهره برداری از این مهدی وجود دارد که یکی از آنها واقعاً جای تاسف دارد و آن مورد این است که شنیدم می گفتند: در جریان جنگ ایران با عراق در جبهه جنگ به هنگام نیمه‌های شب، اسبی همراه با سوار خود از فاصله‌ای دور و از جلوی دیده‌گان عده‌ای از رزمندگان عبور می کرده است و آنها هم فکر می کرده اند آن سوار امام زمان است، و این موضوع را برای بقیه رزمندگان تعریف می کرده اند و بدین ترتیب همه خوشحال می شده اند که امام زمان به آنها توجه دارد و با اشتیاق بیشتری به خط مقدم جبهه یورش می برده اند و البته عده ای از رزمندگان این موضوع را قبول نداشته اند و تکذیب می کرده اند تا اتفاقاً یک شب آن سوار و اسبش از جلوی یکی از همین رزمندگانی که این موضوع را قبول نداشته می گذرد، و آن رزمنده هم با ماشین خود او را تعقیب می کند و آن سوار با سرعت فرار می کند و به دل کوهی می رود تا در مخفیگاهش پنهان شود ولی بالاخره آن رزمنده آن سوار را دستگیر می کند و مشاهده می کند که فردی عادی است و امام زمان نیست که در این هنگام ناگهان اطلاعات سپاه سر می رسد و به آن رزمنده می گوید: سرت به کار خودت باشد و از این فضولی‌ها نکن!!!

مورد دیگری نیز هست که حتی مردم عادی نیز برای فریب مردم از مهدی استفاده می کنند و یک مکبر که فردی تبهکار بوده است ادعا می کند که امام زمان را می بیند و می گوید: شما مردم قادر به دیدن او نیستید چون مهدی از نظرها غائب است، و این شخص حقه‌باز سجاده‌ای پهن می‌کرده و به مردم می گفته: بیایید با امام زمان نماز جماعت بخوانیم و هم اکنون امام زمان روی این سجاده در حال نماز است، و من رکوع و سجود او را می بینم و به شما اعلام می کنم و شما هم با اعلام من به رکوع و سجود بروید!!!!!

و جالب است بدانید مردم ساده هم اینکار را می کرده اند و پشت آن سجاده می ایستاده اند و به فرد نامرئی اقتدا می کرده اند.

خدایا آنرا که عقل دادی چه ندادی؟
و آنرا که عقل ندادی چه دادی؟

یکی شدن دین با سیاست و نردبان شدن دین برای سیاست به طور عادی هم دارای ضرر و زیان است چه برسد به اینکه به نام خاندان پیامبرص و اهل بیت او اینکار صورت بگیرد، چون حاکم و سیاستمدار برای حفظ حکومت و نظام خود که آنرا اسلامی نیز می داند هر کاری صورت می دهد و حتی در مقابل نصوص شرعی نیز می تواند قد علم کند و اجتهاد در برابر نص کند و مجمع تشخیص مصلحت نظام ایجاد کند، می تواند حج خانه خدا را به مدت 3 سال باطل کند یا مسجدی از اهل سنت را مسجد ضرار بنامد و خرابش کند، آن موقع چنانچه هر خرابکاری ضد دینی صورت بگیرد همه مردم آنرا به نام اسلام می بینند نه به نام آن فرد حاکم و همه دین گریز می‌شوند.

اینها خودشان را با پیامبر صلی الله علیه وسلم قیاس می کنند که با وحی در ارتباط بوده و از خطا آگاه می شده و خود را نائب امام معصوم می دانند ولی مشخص است که دارای اشتباهات فراوانی هستند و بدین شکل دین را توسط سیاست خود خراب می کنند.

چون مذهب حالتی مقدس دارد وقتیکه وارد عرصه سیاست شود به آن رجال سیاسی حالت تقدس می دهد و مردم ایران هم در پرستش غیرخدا استاد هستند، بنابراین دیگر کسی به آخوند حاکم چیزی نمی گوید، چون با خود می گوید: او نمایندة خدا و نمایندة مهدی و مظهر اسلام است و نباید در برابرش کاری بکنیم و در واقع فکر می کنند اگر اقدامی علیه او کنند این اقدام علیه مذهب شیعه و امام زمان بوده است، و برای همین می ترسند امر به معروف و نهی از منکر کنند.

6- جمکران: خرافه دیگر مسجدی ساختگی است که معتقد هستند به دستور امام زمان ساخته شده و مردم بدانجا رفتن را از بزرگترین عبادات می دانند و دو رکعت نماز امام زمان در آنجا می‌خوانند و کسی نیست بگوید: این نمازها در کجای سنت پیامبر صلی الله علیه وسلم آمده؟ و خرافه دیگر در مورد چاهی در آنجاست که مردم نامه‌های خود را برای نائب مهدی می نویسند و درون چاه می‌اندازند! تا آن نائب که سالهاست مرده است آن نامه را برای امام زنده ببرد!! البته در مذهبی که میان مردگان و زندگان تفاوتی قائل نیست این خرافات خیلی هم عجیب نمی باشد. و دائم می‌گویند: برو به جمکران و مشکلت را به آقا بگو!! یا می گویند: در پناه آقا باش!! در صورتیکه باید دعا کنیم و خود را تنها در پناه خداوند بدانیم، و اینکه می گویند: ما از خداوند حاجت یا شفا خواسته ایم دروغ است، چون می بینی وقتی کسی می خواهد به مشهد برود می گوید: می روم تا امام رضا شفایم دهد!! یا اگر شفا یابد می گوید: امام رضا شفایم داد!! ولی اگر اتفاقی بیفتد که شفا نیابد، می گوید: حتما مصلحت نبوده و خدا نخواسته که شفا یابم!! و هر چه بدی است به خداوند نسبت می دهند و تمام خوبی ها را به امام نسبت می دهند، بعد هم می گویند: چرا به ما می گویند مشرک؟

جالب است که حکومت آخوندی در ایران دستور تخریب مساجدی از اهل سنت را می دهد و می گوید: مسجد ضرار بوده است!! ولی به نظر ما مسجد ضرار همین مسجد جمکران است و همچنین امامزاده‌های مختلفی که مردم به جای رفتن به مسجد به آنجا می روند و غیرخدا را صدا می کنند.

7- استرس و فشارهای روحی: از ضررهای دیگر غیبت، ضرری است روحی و روانی، وقتی مردم دائم می بینند که مسلمین یا شیعیان در ذلت به سر می برند و دائم از جانب ابرقدرتهای جهانی مورد حمله و آزار و اذیت قرار می گیرند و انواع و اقسام جنایات را بر سر کودکان و مسلمانان می آورند و هر روز به میزان ظلم و ستم در کشور خود و یا کشورهای دیگر اضافه می شود و در عین حال امام زمان ظهور نمی کند، در این لحظه است که نوعی یاس و ناامیدی و ذلت و خواری به آنها دست می‌دهد و خود را ضعیف می پندارند، چونکه از ابتدا در مغز ایشان کرده اند که شما خودتان به تنهایی قادر به مقابله با تمامی قدرتهای ظالم جهان نیستید و حتما باید معصومی من عندالله که همان مهدی است قیام کند. بارها دیده ایم که اشخاص معتقد به مهدی با گریه و زاری و از ته دل فغان می‌کنند: پس تو کجایی؟ پس چرا نمی آیی؟ دیگر صبر ما لبریز شده است، و از اینگونه سخنان که نشانة ضعیف بودن روحیه ایشان و ضربه خوردن ایشان از نیامدن مهدی است، و البته دستانی در کار بوده تا به نوعی مردم را اینگونه کند تا مبادا خودشان به فکر نجات خودشان باشند و دائم گریه و زاری کنند، یا برای کشته شدن حسین یا برای نیامدن مهدی و غیره…

8- جمعه: شیعه بر این عقیده است که ظهور مهدی در روز جمعه است، ولی آیا تا کنون حساب کرده اید که چند هزار جمعه آمده و رفته و مهدی هم ظهور نکرده؟، اجداد شما هم در تمام جمعه‌های عمر خود منتظر او بوده اند و البته انتظاری بیهوده داشته اند. هر صبح جمعه در دعای جعلی و شرک آمیز ندبه شیون و گریه و زاری می کنند، و مداحی احمق هم مرتب احساسات شما را تحریک می کند و می گوید: پس کجایی ای امام زمان؟ می ترسیم ما هم بمیریم و چشمانمان به جمال تو روشن نشود (البته همینطور هم می شود) و چرا نمی آیی؟ ما دیگر خسته شدیم.

به این مداح متعصب باید گفت: آنقدر منتظر بمان تا علف زیر پایت سبز شود، و ای کاش علف سبز می شد اگر قرار بود درختی هم سبز شود در این 1200 سال چندین درخت سبز شده بود، ولی از ظهور منجی خبری نشده است. البته شما مختار هستید که عقیدة خود را انتخاب کنید و چنانچه دوست دارید زمام دین و آخرت خود را به دست آخوند و مداح بدهید، ما اعتراضی نداریم و این مسئله مربوط به خودتان است.

در ضمن لازم به تذکر است که در احادیث دیگری ظهور مهدی را روز شنبه گفته اند.

9- جنگ و خونریزی: یکی از بدترین مضرات غیبت مهدی ایجاد جنگها و قیامها و خونریزیهای بسیاری بوده که در طول تاریخ به نام او صورت گرفته است، و اکثر این قیامها نیز بی‌فایده بوده و جز تضعیف مسلمین و تفرقه انداختن بین آنها سودی نداشته است. هر زمان یک نفر خود را مهدی نامیده و عده‌ای را دور خود جمع کرده و جنگ و خونریزی به راه انداخته است، و چنانچه بخواهیم نام تمام مهدی ها را که آمده اند و رفته اند ببریم باید یک کتاب جداگانه بنویسیم.

Advertisements

Responses

  1. حالا جالب اينجاست كه هر اتفاقي كه ميفته تو دنيا ميگن اين يكي از علايم ظهور امام زمانه. اول ميمونن كه يك اتفاق بيفته بعدا ميگن. خوب قبل از اينكه يك اتفاقي بيفته پيش بيني كنيد ديگه. الا هم به احتمال زياد ميگن زلزله و سونامي ژاپن يكي ديگه از علايم ظهور امام زمان هست!.
    در بعضي از سايتها مينويسن كه مرگ پادشاه عربستان يكي از علايم ظهور امام زمانه. هيچكس نيست به اينا بگه كه يعني پادشاه عربستان قراره عمر هزار ساله داشته باشه بالاخره يك روز بايد بميره ديگه و در ضمن از زمان غيبت امام زمان صدها پادشاه عربستان مردن و زنده شدن!!


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: