نگاشته شده توسط: پیام نیکبخت | 14/10/2009

گفتگوی طنزی که از هر جدی جدیتر است

موحد: ما در راستاي ايجاد وحدت اسلامي در اينجا جمع شده ايم و قصد دشمني با يكديگر را نداريم ، بنابراين در ابتدا نيز از همان مسئله وحدت اسلامي صحبت مي كنيم ، لطفاً بفرمائيد در راستاي ايجاد وحدت بين شيعه و سني تا كنون چه كارهايي انجام شده است؟


شيعه: ما خيلي كارها كرده ايم و حتي هفته وحدت ايجاد كرده ايم.

سني: بله ايشان كارهاي زيادي در راستاي ايجاد وحدت انجام داده اند، همچون تخريب مساجد اهل سنت و يا ايجاد درگيري با سنيان سيستان و بلوچستان و كردستان و نقاط ديگر و همينطور قتل و شكنجه موحدين و سنيان توسط اداره محترم اطلاعات!!(تلنگر)

موحد: بايد لعن ابوبكر و عمر را نيز به اين امور اضافه كرد، حتي روي ديوارها اين لعن را مي نويسند يا روي خودروهاي سپاه و بسيج كه در مناطق سني نشين تردد دارند. اجازه ساختن مسجد براي اهل سنت در پايتخت را نيز بايد به اين موارد وحدت آميز اضافه كنيم.

شيعه: نخير، روحانيون ما بر اين امر بسيار تاكيد دارند كه در مقابل اهل سنت، لعن و نفرين نكنيد و چنانچه خيلي معذب بوديد در دل خود و در نيت خويش ابوبكر و عمر را لعن كنيد!!

سني: ما نمي دانيم اين همه لطف و عنايت شما را چگونه جبران كنيم؟!!

موحد: روحانيون شيعه در ايجاد وحدت بسيار وارد هستند و اينجاست كه بايد گفت: آفرين بر تو روحاني صفوي.

سني: اصلاً بفرمائيد منظور از ايجاد وحدت چيست؟

شيعه: منظور اين است كه تمامي سنيان بيايند و شيعه اثني عشريه شوند ، اين از نظر ما يعني وحدت واقعي و ايده آل و مگر نشنيدي كه جناب ازغدي مي گفت: ما در همين خراسان خودمان سني دوازده امامي داشته ايم!!

سني: به جناب ازغدي بگو: هر وقت شما شيعه چهار خليفه اي شدي ما هم سني دوازده امامي مي شويم.

موحد: راستي ايشان خدمات ديگري نيز در راستاي ايجاد وحدت اسلامي انجام داده اند، همچون بازسازي قبر ابولولو در كاشان!!

سني: ابولولو كه در مدينه كشته شد ، در كاشان چه مي كند؟!!(تلنگر)

موحد: همانطور كه امام زمان از سرداب سامرا به چاه جمكران آمده، همانطور نيز جناب ابولولو از مدينه به كاشان آمده!!

سني: شايد جسد او را با دستگاهي سرد كننده به كاشان برده اند!!

شيعه : به فرمان حضرت علي طي الارض كرد و در آنجا مرد!

سني : شايد هم پس از مردن در مدينه در كاشان رجعت كرده باشد!(تلنگر)

موحد: بهتر است سوالات را به گونه اي ديگر مطرح كنيم تا دشمني ها پايان پذيرد، شما شيعيان لطفاً بفرمائيد چه كساني را دشمن اهل بيت و شيعيان مي دانيد؟

شيعه: ما نواصب و خوارج را دشمن شيعه مي دانيم.

موحد: لطفاً خصوصيات اين دشمنان را بيان كنيد.

شيعه: اينها خلافت بلافصل حضرت علي از جانب خداوند را قبول ندارند، اينها ابوبكر و عمر را دوست دارند، اينها تنها خدا را در دعاهاي خود صدا مي كنند و اهل بيت و قبورشان را به عنوان واسطه قبول ندارند، اينها براي امام حسين عزاداري نمي كنند و امام زمان را نيز قبول ندارند!!!

موحد: فكر مي كنم شما خصوصيات اهل سنت را بيان كرديد نه خوارج و نواصب را !

شيعه: اهل سنت كه وهابي هستند!!، البته از نظر ما خيلي هم فرقي با خوارج و نواصب ندارند.

موحد خطاب به سني: شما چه كساني را شيعه غالي مي دانيد؟

سني: كساني كه در حق اهل بيت غلو كنند و صفاتي كه در آنها نبوده به ايشان نسبت دهند، مثل: علم غيب، معجزات عجيب و …..

شيعه: اينها كه غلو نيستند!!

موحد: لطفاً شما بفرمائيد كه غلو چيست؟

شيعه: غلو فقط يعني اينكه شما بگوئيد: حضرت علي خود الله است!!!

موحد: اينكه ديگر غلو نيست، بلكه بالاترين درجه از كفر و شرك است.

شيعه: نخير، غلو فقط يعني همين كه من گفتم فقط اگر ائمه را خود خدا بداني اين مي شود شرك و غلو ، از اين كه بيايي پايين تر هر چه درباره آنها بگويي درست است و توحيدي!!(تلنگر)

سني: البته همين اعتقاد به خدايي آنها نيز گاهي اوقات از زبان مداحان خارج مي شود، همچون آن مداحي كه گفته بود: لااله الا الزهرا !!

موحد : همان كه پس از مدتي به مرض سرطان حنجره به دوزخ واصل شد!

شيعه: نخير، آن مداح از خود بي خود شده بود و تكليفي بر او نبوده و از شدت حب و علاقه اش اين جمله را گفته است!!

موحد : ابن ملجم نيز چون چهار هزار نفر از دوستانش در نهروان به دست حضرت علي كشته شدند از خود بيخود شد و حضرت علي را كشت!!!

سني: مرا ببخشيد كه به آن مداح توهين كردم!!

شيعه: وقتي امامان به دنيا مي آيند به سجده مي روند و صحبت مي كنند و شهادت را بر زبان جاري مي كنند و آياتي از قرآن را مي خوانند.

موحد: جناب سني لطفاً متوجه باشيد كه اينها كه غلو نيست.

سني: بله كاملاً متوجه ام.

موحد: ما پيامبران را يك قدم جلوتر از مردم مي دانيم(براي الگو بودن) ولي شيعه پيامبران را يك پله پايين تر از خدا مي دانند.

شیعه: ائمه ما به عنوان واسطه هستند!

سنی: من هم یکبار به هندوستان رفته بودم و اتفاقاً چند بت پرست را دیدم و علت بت پرستی ایشان را جویا شدم و آنها نیز همین سخن جناب شیعه را گفتند که این بتها به عنوان واسطه بین ما و خدا بکار می روند!!! (تلنگر ، اگر مغزي باشد)

موحد: برويم سراغ موارد ديگر، مواردي همچون حج خانه خدا كه در ايجاد وحدت بين شيعه و سني موثر مي باشد.

شيعه: بهتر نيست برويم سراغ كربلا و نجف؟!! نمي دانيد حال كربلا خيلي بيشتر از مكه است هر چند شكاف كعبه نيز كه محل تولد حضرت علي بوده خود دليل بر حقانيت ماست!!

سني: چرا شما اينقدر به شكاف و اختلاف علاقه منديد؟!

موحد: البته مي دانيد كه راوي تولد حضرت علي در كعبه فقط يزيد بن قعنب بوده كه علماي علم رجال درباره او گفته اند: مشرك زندگي كرد و مشرك مرد!!

سني خطاب به شيعه: اصلاً مي خواهي به سراغ قبرستان بقيع برويم، چون اينطوري خيلي بهتر باب ميل شما مي شود.

موحد خطاب به شيعه: لطفاً برداشت خود را از سفر حج بيان كنيد؟

شيعه: سفر حج خيلي براي ما شيعيان جالب نيست و موارد بسيار تاسف آوري را در آنجا مشاهده مي كنيم.

موحد: لطفاً يكي از آنها را بگوئيد؟

شيعه: اين سنيان در نماز خود مهر نمي گذارند!! دست به سينه نماز مي خوانند، پس از حمد آمين مي گويند، وضوي خود را برعكس مي گيرند و بعضي اوقات در حمد و سوره يك سوره كامل را نمي خوانند، بلكه چند آيه از يك سوره را مي خوانند!!

موحد: واي ، پس خدا همه آنها را به جهنم مي برد!

سني: ما به سنت پيامبر(ص) اقتدا مي كنيم و پيامبر(ص) مهر نمي گذاشته است.

موحد: چطور پيامبراكرم (ص) از تكنولوژي پيچيده تبديل خاك به مهر بي اطلاع بوده اند؟!(تلنگر)

شيعه: نخير، تمامي علوم گذشته، حال و آينده در سينه حضرت علي بوده است!! مصلحت و مقتضيات زمان ايجاب مي كرده كه در آن زمان مهر نگذارند!!

سني : حتماً بداء حاصل شده!!

موحد: لطفاً يكي ديگر از موارد تاسف باري را كه در خلال مراسم حج با آن برخورد كرديد بيان كنيد؟

شيعه: اين سنيان در اذان خود اشهدان علياً ولي الله نمي گويند!!

موحد: خوب اين جمله جزء اذان نبوده و شيخ صدوق شيعي صاحب من لايحضره الفقيه در كتاب خود غاليان يعني مخترعان اين بدعت را لعن كرده است!(تلنگر،تلنگر و تلنگر)

شيعه: نخير، اين جمله از باب تبرك است و به نيت اذان نيست!

سني: فكر مي كنم جناب شيخ صدوق در آن زمان هنوز با اين حقه بازيها آشنا نبوده اند كه غاليان از باب تيمن و تبرك خرافه سازي مي كرده اند! راستی خوب است ما هم امشب سه نفری کمی عقلهایمان را روی هم بریزیم و امشب از باب تیمن و تبرک یک چیزی وارد دین کنیم!!

شيعه: از موارد تاسف انگيز ديگري كه به هنگام زيارت خانه خدا مشاهده مي كنيم و واقعاً دل هر شيعه اي را به درد مي آورد اين است كه در كنار كعبه منبري براي امام زمان وجود ندارد تا وقتيكه امام زمان به ديوار كعبه تكيه مي زند و آيه بقيه الله را مي خواند بروند و بر روي اين منبر بنشينند و البته تا آن هنگام ما شيعيان به اين منبر متوسل مي شديم!!

موحد: موارد ديگر را نيز بگو تا ما بيشتر با مشكلات جهان اسلام آشنا شويم.

شيعه: بله مي گفتم ، مورد ديگر نيز نبودن هيچگونه قبر، ضريح و پنجره فولادي در كنار كعبه است، چون بطور حتم در آنجا پيامبراني خفته اند و بايد روي قبور ايشان را گنبد و بارگاه ساخت و پنجره اي فولادي براي دريافت پولها و نذورات مردمي.

موحد: البته اين بيشتر درد آخوندهاست تا شما!

سني: آري طبق نظر حضرات ، از هر جايي كه مي توان بايد پول در آورد. از هر آنچه روي زمين است و هرآنچه زير زمين است.

موحد: من بيشتر فكر مي كنم مشكل شما شيعيان، وجود خود خانه كعبه است كه در اين ميان نمايان است و البته با ساختن چندين گنبد و بارگاه و گذاشتن منبر و چيزهاي ديگر در اطرافش و محو شدن كعبه در وسط خرافات و شركيات، حتماً اين مشكل شما حل خواهد شد!!

سني: آفرين جناب موحد، دقيقاً زدي به هدف.

شيعه: بقيع را بگو!! ، وا مصيبتا!! ، اصلاً قبرستان بقيع بزرگترين بدبختي مسلمين امروزي است و بزرگترين ظلم و ستم به امامان خفته در آنجا و همچنين خطري بسيار جدي براي نابودي اسلام است.

سني: آري مشكل اسلام فقط و فقط قبرسازي است و لابد حضرت صادق در زير قبر زنده است و نظاره گر وضع اين قبور مي باشد و از اينكه روي اين قبور ، طلاكاري نشده است بسيار غمگين مي باشند!!

موحد: قبرسازي بدعت است و در زمان پيامبر(ص) نبوده و حتي از اين عمل نهي شده است. براستي براي يك بار هم كه شده به مغز كوچك خود تلنگري زده اي كه چرا پيامبر(ص) يا حضرت علي در زمان خلافتشان براي خديجه و يا حمزه گنبد و بارگاه نساختند. ؟!!!!!

شيعه: تنها آرزوي ما ساختن يك گنبد بزرگ روي بقيع است تا امت اسلام ، آنجا جمع شوند و به قبور امامان متوسل شوند.

سني: آري، اصلاً روي کل ايران را هم بايد يك گنبد بسيار بزرگ ساخت!! زيرا دوازده هزار امامزاده در ايران داريم!!

موحد: يك چهارم خاك ايران كوير است، يك چهارم كوهستاني است، مقدار زيادي هم دريا مي باشد، مقدار زيادي نيز وقف امامزاده ها شده يا صرف ساختن قبور و گنبد و بارگاه و آن مقدار كمي كه باقي مانده است ظاهراً اينطور كه براي هر مرجع، شيخ، عارف، رهبر، پير، مراد، بابا، ولي فقيه و آخوندي كه مي ميرد و به بهشت مي رود! حداقل يك محوطه صد متري يا بيشتر مي خواهد و بنابراين چند سال ديگر جايي براي زندگي در ايران وجود ندارد و همه جا تبديل به قبرستان شده است.

شيعه: ما شيعيان تقاضايي از اهل سنت داريم.

سني: بفرمائيد.

شيعه: مي شود به ما اجازه دهيد تا داخل قبرستان بقيع برويم و اطراف قبور چهار امام خود را خالي كنيم و هر چهار قبر را با خاك اطرافش به صورت قالبي در آوريم و با جرثقيل به هواپيما منتقل كنيم و سپس به ايران بياوريم.

موحد: خير ببينيد، لطفاً اينكار را نكنيد.

شيعه: چرا؟

موحد: شما يك امام رضا در مشهد داريد و تمامي خراسان را وقف اوكرده ايد، حالا مي خواهيد چهار امام ديگر را نيز وارد ايران كنيد، لابد بايد تمامي ايران را وقف ايشان كنيم.

شيعه: دارم كم كم به اين نتيجه مي رسم كه جناب موحد هم وهابي است!!

موحد: آفرین جناب شیعه ، طبق فرمایشات جناب مجلسی به دشمنان خود افترا بزنید!!!

شیعه: اصلاً برويم سراغ مسائل ديگر.

سني خطاب به شيعه: شما كه خود را پيرو واقعي مكتب اهل بيت مي دانيد مي شود كمي از حضرت فاطمه زهرا(س) براي ما بگوئيد و اصولاً شما چه چيزهايي در مورد ايشان مي دانيد؟

شيعه: ما خيلي چيزها در مورد حضرت فاطمه مي دانيم، از جمله اينكه دربي را به پهلوي او زده اند و باعث شهادت جنين داخل شكم او شده اند كه نامش هم محسن بوده است و از مهمتر اينكه محل قبر حضرت فاطمه نا معلوم است!!

سني: خوب ديگر چه چيزهايي مي دانيد؟

شيعه: ديگر همين، اينها كه گفتم يعني تمام زندگاني فاطمه زهرا ، ديگر چه چيزي مي خواهي بداني؟!! همين چيزها كافي است!!(تلنگر براي مقلدان بيسواد)

موحد: آري همين چيزها براي برپايي چندين دهه عزا و لعن ابوبكر و عمر كافي است، ديگر چه مي خواهيد؟!!

شيعه: يكي از هدفهاي بزرگ و معنوي حج خانه خدا همين رفتن به زيارت خانه فاطمه زهرا است و براي همين دائم مي بينيد كه هر ايراني كه از حج بر مي گردد در مورد خانه فاطمه صحبت مي كند، مگر شما خانه و درب آنرا نديده ايد؟

سني: كدام درب؟! شما كه مي گوئيد درب را آتش زده اند؟!!!!(تلنگر، البته اگر مغزی باشد!!)

موحد: آري درب كه چه عرض كنم ، يك آيفون تصويري با دربي برقي و خانه اي مجلل با آشپزخانه و مهمانسرايي جداگانه در آنجا مي باشد!!!

سني: شايد هم موريانه هاي مقيم عربستان خيلي نجيب بوده اند و مي دانسته اند كه نبايد درب منزل حضرت فاطمه را بخورند و براي همين اين درب هنوز باقي مانده است و يا تكنولوژي آن زمان خيلي پيشرفته بوده و دربي ساخته اند كه هنوز پابرجاست!!!

موحد: اصلاً شايد اين درب چوبي حالتي داشته كه خودش خودش را بازسازي مي كرده است!! یعنی به نوعی درب هوشمند بوده است! البته جناب سنی زیاد از این شوخی ها نکنید چون جناب شیعه باورش می شود!

شیعه: اصلاً فدک را بگو ، فدک ، فدک ، فدک ….

موحد: از هر سه مغازه در شهرهای شیعه چهارتا نام فدک دارند!!!

سنی: چرا حضرت علی در دوران خلافت خویش فدک را پس نگرفت؟

موحد: حتماً حضرت علی در حال تقیه بوده!!!

سني خطاب به شيعه: از حضرت فاطمه بگذريم ، كمي درباره امام حسين برايمان بگو؟

شيعه: امام حسين عليه يزيد قيام كرد و همراه يارانش در كربلا به شهادت رسيد و شمر سر او را بريد و البته او شافع ما در روز جزاست.

سني: ديگر از حسين چه مي داني؟

شيعه: ديگر هيچ ، ديگر چه مي خواهي بداني؟!! اينها كه من گفتم تمامي زندگاني حسين بود و همين شفاعت او براي ما بس است، ديگر كاري با بقيه چيزها نداريم، ما فقط شفاعت را مي خواهيم.

موحد: آري ، براي شيعيان همين كافي است، همين كه در كربلا شمر سر حسين را بريده و دستان ابوالفضل هم قطع شده و حسين و ابوالفضل داراي چشم و ابرويي بسيار زيبا و دلربا بوده اند براي شيعه كافيست.(تلنگر)

شيعه: قربان چشم و ابروي آنها بروم!!!

موحد: در مورد امام زمان برايمان بگو؟

شيعه: در ابتدا چون نام امام زمان را بردي بايد به احترام حضرت ولي عصر بلند شوم و دوباره با احترام بنشينم و اما در مورد آقا امام زمان ، اين را مي دانم كه در كودكي به درون سردابي فرو رفته است و فعلاً نيز هنوز در پس پرده غيبت است تا روزي ظهور كند و خودش كارها را درست كند و يكي از علائم ظهورش اين است كه شمشيرش خود به خود از غلاف بيرون مي آيد!!!

موحد: من فكر مي كنم شمشير امام زمان طي اين سالهاي طولاني غيبت ، زنگ زده است و در غلاف خود گير كرده است و بيرون نمي آيد.

سني: آري درست است ، براي همين است كه شيعيان مي بايست همينطور منتظر بمانند تا علف زير پايشان سبز شود.

موحد: لطفاً بگو چگونه و به چه صورت نامه اعمال مردم در روزهاي دوشنبه نزد امام زمان مي رود؟!

شيعه: اينها همه طبق ولايت تكويني است و ما به چگونگي آن كاري نداريم، ما فقط تقليد و تاييد مي كنيم!!

سني: البته من فكر مي كنم اين نامه ها توسط اينترنت يا ايميل يا بصورت سي دي براي امام زمان فرستاده مي شوند، چون به هرحال علم پيشرفت كرده است و امام زمان نيز خود را با علم روز مطابقت مي دهد و حتماً به همين صورت به تمامي پروندها رسيدگي مي كند.

موحد: فقط اميدوارم مثل ادارات داخل ايران به اين پرونده ها رسيدگي نكند، چون اگر اينطور باشد براي هر پرونده سالها وقت صرف مي شود.

سني: مگر ازدواج جزء سنت پيامبر(ص) نيست؟(النكاح سنتي) ، پس اين امام زمان شما در اين ساليان دراز عمر خود ، چه مي كند؟ آيا همسري ندارد؟ و يا فرزندي؟ اگر دارد ، پس چطور همه آنها خوب هستند؟ آيا عمرشان دراز است و چرا هيچكدام مانند همسر امام حسن او را مسموم نمي كنند؟!

شيعه: خداوند حافظ امام زمان است تا مسموم نشود!!

سني: پس چرا شما مي گوئيد: يكي از دلائل غيبت ، ترس از قتل است؟! آيا نمي شود ظهور كند و خداوند نيز حافظ او باشد؟!! (تلنگر)

موحد: البته فكر مي كنم جناب شيعه فراموش كرده بگويد: امام زمان ، صيغه نيز مي توانند بكنند!!!

شيعه: امام زمان وجود دارد و مگر نمي بيني كه هر چند وقت يكبار جناب آيت ا… بهجت سخناني مي گويند، مثلاً: در قنوت خود از حال رفته و سپس گفته بود كه هم اكنون به من الهام شد كه قاتل امام زمان به دنيا آمد و در نتيجه ظهور آقا نزديك است! يا گفته: من دوستي دارم كه با امام زمان در ارتباط است و امام زمان به او گفته وقت ظهور نزديك است!!

سني: اگر هيچوقت امام زمان شما ظهور نكرد چه دليلي براي آن مي آوريد؟

موحد: چقدر ساده هستي جناب سني، اينقدر دليل وجود دارد كه مراجع شيعه از آنها استفاده كنند، مثلاً براحتي خواهند گفت: در امر ظهور آقا بداء شده است و خداوند پشيمان شده و تغيير اراده داده است و ظهور امام زمان را باطل كرده است!!!(تلنگر)

سني: البته فكر مي كنم جمهوري اسلامي براي آخرين لحظات سقوطش ، فردي را به عنوان مهدي حاضر كند تا مردم گوسفند را دوباره به ميدان بكشاند و البته شايد اين مهدي ظهور آن چناني نكند، بلكه براي لحظه اي جلوي دوربين(يا جايي ديگر) بيايد و حكم جهاد و كمك به ولي فقيه را بدهد و بعد هم دوباره برود به ته چاه و البته جناب آيت ا… بهجت هم او را تاييد مي كند تا مردم بيشتر باور كنند، در آن موقع ديگر چه مي خواهي؟ مرگ مي خواهي برو گيلان!!

موحد: البته ممكن است در لحظات آخر جناب آيت ا… بهجت بروند بالاي منبر تا براي گوسفندان سخنراني كنند و ناگهان در خلال سخنراني بگويند: امام زمان را ديدم!!، همين الان داخل جمعيت بود!!،بگيريدش تا دوباره غيب نشده!!، بگيريدش تا فرار نكرده!!، بگيريدش تا دوباره نرفته ته چاه!!، ولي آخر فايده اي ندارد و امام زمان دوباره ناپديد خواهد شد و خيل مشتاقان و محبان خود را تنها مي گذارد تا به گريه و زاري و خواندن دعاي ندبه بپردازند و جلسات انتظار بگذارند تا بلكه مهدي بيايد و كارها را درست كند.

سني: چاه جمكران ديگر چه صيغه ايست؟!

موحد : شیعیان نامه هاي خود را درون اين چاه مي اندازند تا نائب مرده آنرا نزد امام زنده ببرد!! (تلنگر)

سني: آري در مذهبي كه بين مردگان با زندگان تفاوتي نباشد اينگونه خرافات امري عادي است.

موحد: مي داني چه شده؟ اين چاه جمكران خيلي عميق بوده و از آنطرف كره زمين بيرون آمده و سر از آمريكا در آورده و براي همين است كه آمريكا خيلي پيشرفت كرده است!!

شيعه: امام زمان از ته همين چاه كل ايران و دنيا را مديريت مي كند!!

موحد: بنابراين مقصر اصلي تمامي گراني ها ، تورم ها و فساد در ايران، جناب امام زمان است نه آخوندهاي بيچاره.

سني: اي كاش مي فهميديم چه وقت مي خواهد ظهور كند؟!

موحد: اي بابا، چقدر عجله داري، چند ميليون سال صبر كن بالاخره ظهور مي كند، وقتي فساد همه جا را بگيرد و زير پاي همه علف سبز شود، آنگاه امام زمان از ته چاه بيرون مي آيد!!

سني: ولي دجال كه هنوز نيامده تا امام زمان بخواهد ظهور كند!!

موحد: اي بابا مگر دجال را نديدي؟اينهمه آخوند كه در جدال با كل دنيا هستند همان دجالند!
شعر:
در جدال است با اهل سنت/
ذهن بيمار و دجال آخوند!

شيعه: وقتي امام زمان ظهور كند سزاي تمام اين سخنان را به شما نشان مي دهد، چون او به هنگام ظهورش دو سوم از مردم جهان را از دم تيغ مي گذراند، طبق روايات بسيار بسيار معتبر در كتب شيعه!!

موحد: قيام با شمشير و اسب در عصر جديد بسيار جالب خواهد بود و امام زمان كه طبق روايات هفت سال حكومت مي كند، پس چگونه مي خواهد دو سوم مردم جهان را با شمشير بكشد؟!! اين مهدي شما مي بايست چند ميليارد انسان را از صبح تا شام بكشد و فكر مي كنم هفت سال زمان كمي براي او باشد و لابد قتل عام را از اهل سنت عربستان شروع می کند ، چون محل ظهورش نیز همان جاست و فکر می کنم این امام زمان شما وحشت للعالمين است بر خلاف پيامبر كه رحمه للعالمين بودند .

سني: آخوندها هر جا بروند يك چاه جمكران هم با خود مي برند تا پول و نذورات مردم ، هدر نرود!!

موحد: در منابع فقه شيعه احاديث اندكي از امام زمان موجود است ، در قرآن هم اثري از او نيست، خود او را هم كسي نديده و غائب است و در پس پرده است، حالا شما برو و اگر مي تواني اين امام را بشناس تا به مرگ جاهليت از دنيا نروي!!(تلنگر)

شيعه: درست است كه امام زمان ما غائب است ولي او در واقع غائب هميشه حاضر است!!

موحد: ولي به نظر من غائبِ هميشه غائب است.

شيعه: به نظر ما شيعيان آنكه غائب است ما هستيم و مهدي هميشه حاضر بوده و هست و خواهد بود!!، ما نيستيم ولي او هست!!، ما وجود نداريم و اوست كه وجود دارد و دنيا را نگه داشته است!! ما كي ظهور مي كنيم، چون ما غائبيم و او حاضر است!!

سني: فكر مي كنم بايد يك روانپزشك خبر كنيم و بهتر است تا دیوانه نشده ایم برویم.

.

.
.
Advertisements

Responses

  1. جالب است متن موحو سني را با هم تطبيق دهيم ظاهر اين دو يكي هستند و نفر شيعه مقابلشان هم بظاهر عقايد شيعي را به طرز ضعيف و با حذف و اضافه بيان ميكند اگر با اعتقادات شيعي روبرو بشويد آنقدر پاسخگو مي باشند كه اگر نيت خيري داشتي باشي قطعا تاييد ميكنيد در اعتقاد اهل سنت و موحد مشكل زياد است

  2. در ابتداي كتاب نيز آمده كه اهل سنت معايب كمتري دارند تا شيعيان و بنابراين سني به موحد نزديكتر شده و اين عيب خودتان است نه اهل سنت، شما هم سعي كنيد به اسلام واقعي و قرآن و سنت نزديك شويد، در ضمن لطف كرده و معايب موحد را بيان كنيد؟ در مورد عقايد شيعه نيز حذفي صورت نگرفته و همگي از موارد رايج در بطن جامعه هستند(البته فحش و ناسزاهاي مردم نسبت به اهل سنت و شيخين حذف شده)
    و البته در زبان طنز موارد كمي تشديد مي شوند و اين ديگر از خاصيت طنزنويسي است. والسلام.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: